首頁 > United Chemi-con代理商 > EKY-500ELL560MF11D
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-500ELL560MF11D
型號描述:
56 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-500ELL560MF11D
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
56 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
300 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
118 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
295 mA @ 100 kHz