EKY-500ELL222MMP1S
- 型號描述:
2200 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKY-500ELL222MMP1S
- 品牌:
- United Chemi-con
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.457" (37.00mm)
- Capacitance
- 2200 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 17 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.76 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.68 A @ 100 kHz