首頁 > UNITED CHEMI-CON代理商 > EKYB101ELL471MLN3S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYB101ELL471MLN3S
型號描述:
470 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKYB101ELL471MLN3S
交期:
10-16工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4 A @ 100 kHz
Impedance
22 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)