首頁 > Texas Instruments代理商 > TPS6287B20JE2WRZVR
影像僅供參考,以產品規格為準
TPS6287B20JE2WRZVR
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.4V 1 Output 20A 24-PowerWFQFN
開關穩壓器 6V input 20A parall elable synchronous b
型號:
TPS6287B20JE2WRZVR
Voltage - Input (Min)
2.7V
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.4V
Voltage - Output (Max)
1.675V
Current - Output
20A
Frequency - Switching
1.5MHz, 2.25MHz, 2.5MHz, 3MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)