首頁 > Texas Instruments代理商 > TPS6287B15HA0WRZVR
影像僅供參考,以產品規格為準
TPS6287B15HA0WRZVR
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.8V 1 Output 15A 24-PowerWFQFN
開關穩壓器 6V input 15A parall elable synchronous b
型號:
TPS6287B15HA0WRZVR
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Programmable
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
2.7V
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.8V
Voltage - Output (Max)
1.55V
Current - Output
15A
Frequency - Switching
1.5MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)