首頁 > Texas Instruments代理商 > LP5907UVX-1.2/NOPB
影像僅供參考,以產品規格為準
LP5907UVX-1.2/NOPB
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 4-DSBGA
IC REG LINEAR 1.2V 250MA 4-DSBGA
型號:
LP5907UVX-1.2/NOPB
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 250mA
Current - Output
250mA
Current - Quiescent (Iq)
25 µA
Current - Supply (Max)
425 µA
PSRR
90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C