首頁 > Texas Instruments代理商 > LP5907MFX-1.8/NOPB
影像僅供參考,以產品規格為準
LP5907MFX-1.8/NOPB
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 1.8V 250MA SOT23-5
型號:
LP5907MFX-1.8/NOPB
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
250mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
25 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Control Features
Enable
PSRR
90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.25V @ 250mA