LP2950-33LPE3
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA TO-92-3
IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92-3
型號:
LP2950-33LPE3
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
30V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.6V @ 100mA
Current - Output
100mA
Current - Quiescent (Iq)
120 µA
Current - Supply (Max)
14 mA
PSRR
Control Features
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C