LM76005RNPR
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 5A 30-WFQFN Exposed Pad
IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
型號:
LM76005RNPR
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Adjustable
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
3.5V
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1V
Voltage - Output (Max)
57V
Current - Output
5A
Frequency - Switching
200kHz ~ 500kHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)