首頁 > Texas Instruments代理商 > LM76003EVM-500K
影像僅供參考,以產品規格為準
LM76003EVM-500K
型號描述:
LM76003 - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
電源管理 IC 開發工具 LM76003EVM-500K
型號:
LM76003EVM-500K
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Power - Output
Voltage - Output
3.3V
Current - Output
3.5A
Voltage - Input
3.5V ~ 60V
Regulator Topology
Buck
Frequency - Switching
500kHz