首頁 > Texas Instruments代理商 > LM76003QRNPTQ1
影像僅供參考,以產品規格為準
LM76003QRNPTQ1
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 3.5A 30-WFQFN Exposed Pad
IC REG BUCK ADJ 3.5A 30WQFN
型號:
LM76003QRNPTQ1
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Adjustable
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
3.5V
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1V
Voltage - Output (Max)
57V
Current - Output
3.5A
Frequency - Switching
300kHz ~ 2.2MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)