LM76003QRNPRQ1
- 型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 3.5A 30-WFQFN Exposed Pad
IC REG BUCK ADJ 3.5A 30WQFN
- 型號:
- LM76003QRNPRQ1
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Function
- Step-Down
- Output Configuration
- Positive
- Topology
- Buck
- Output Type
- Adjustable
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 3.5V
- Voltage - Input (Max)
- 60V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1V
- Voltage - Output (Max)
- 57V
- Current - Output
- 3.5A
- Frequency - Switching
- 300kHz ~ 2.2MHz
- Synchronous Rectifier
- Yes
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)