LM46000PWPR
- 型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 500mA 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
IC REG BUCK ADJ 500MA 16HTSSOP
- 型號:
- LM46000PWPR
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Function
- Step-Down
- Output Configuration
- Positive
- Topology
- Buck
- Output Type
- Adjustable
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 3.5V
- Voltage - Input (Max)
- 60V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1V
- Voltage - Output (Max)
- 28V
- Current - Output
- 500mA
- Frequency - Switching
- 200kHz ~ 2.2MHz
- Synchronous Rectifier
- Yes
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)