LM4040C25FTA
型號描述:
Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.5% 15 mA SOT-23-3
電壓參考 0.5% 2.5V Reference
型號:
LM4040C25FTA
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.5%
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input
Reference Type
Shunt
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Noise - 10Hz to 10kHz
35µVrms
Current - Cathode
68 µA
Current - Output
15 mA