CSD19502Q5B
- 型號描述:
N-Channel 80 V 100A (Ta) 3.1W (Ta), 195W (Tc) Surface Mount 8-VSON-CLIP (5x6)
MOSFET N-CH 80V 100A 8VSON
- 型號:
- CSD19502Q5B
- 品牌:
- Texas Instruments
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 100A (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 4.1mOhm @ 19A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.1W (Ta), 195W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.3V @ 250µA
- Supplier Device Package
- 8-VSON-CLIP (5x6)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 62 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 4870 pF @ 40 V