TMK212BJ105KG-T
- 型號描述:
1 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1UF 25V X5R 0805
- 型號:
- TMK212BJ105KG-T
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)
- Capacitance
- 1 µF