TMK107BJ105KA8T
- 型號描述:
1 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
- 型號:
- TMK107BJ105KA8T
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
- Medical, Non-Critical
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)