TMK105SD102KV-F
- 型號描述:
1000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1000PF 25V 0402
- 型號:
- TMK105SD102KV-F
- Capacitance
- 1000 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low Distortion
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)