TMK063CG121JTHF
- 型號描述:
120 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0201
- 型號:
- TMK063CG121JTHF
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Capacitance
- 120 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)