首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS8040T1R0NJGJ
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS8040T1R0NJGJ
型號描述:
1 μH Semi-shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.8 A 7.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 7.8A 7.8 MOHM SMD
型號:
NRS8040T1R0NJGJ
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Inductance
1 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
7.8 A
Current - Saturation (Isat)
13A
DC Resistance (DCR)
7.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
85MHz
Ratings
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)