首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > NRS5040T150MMGJV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS5040T150MMGJV
型號描述:
15 μH Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 104mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD PLEASE SEE SUGGESTED ALTERNATE LCXND5050MKT1R5NMG
型號:
NRS5040T150MMGJV
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.8 A
Current - Saturation (Isat)
2A
DC Resistance (DCR)
104mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
13MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)