NRS8030T4R7MJGJ
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4 A 28.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD
- 型號:
- NRS8030T4R7MJGJ
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.6A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 28.6mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 40MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)