首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS8030T100MJGJ
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS8030T100MJGJ
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 42.9mOhm Max Nonstandard
型號:
NRS8030T100MJGJ
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
42.9mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
27MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.4A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
3 A