NRS6045T101MMGKV
- 型號描述:
100 μH Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 605.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 100UH 750MA 605.8 MOHM
- 型號:
- NRS6045T101MMGKV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 100 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 750 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 900mA
- DC Resistance (DCR)
- 605.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 3MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)