首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS6045T101MMGKV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS6045T101MMGKV
型號描述:
100 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 605.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 100UH 750MA 605.8 MOHM
型號:
NRS6045T101MMGKV
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
750 mA
Current - Saturation (Isat)
900mA
DC Resistance (DCR)
605.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
3MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)