NRS6045T100MMGKV
- 型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.4 A 59.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 2.4A 59.8MOHM SMD
- 型號:
- NRS6045T100MMGKV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 59.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 12MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 3.1A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.4 A