首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS6045T100MMGKV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS6045T100MMGKV
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.4 A 59.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 2.4A 59.8 MOHM
型號:
NRS6045T100MMGKV
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
59.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
12MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
3.1A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
2.4 A