NRS6020T1R5NMGJ
- 型號描述:
1.5 μH Drum Core, Wirewound Inductor 3.6 A 31.2mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.5UH 3.6A 31.2 MOHM
- 型號:
- NRS6020T1R5NMGJ
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±30%
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 31.2mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 93MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 4.3A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 1.5 µH
- Current Rating (Amps)
- 3.6 A