NRS6012T4R7MMGGV
- 型號描述:
4.7 μH Drum Core, Wirewound Inductor 1.55 A 150mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.55A 150 MOHM
- 型號:
- NRS6012T4R7MMGGV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.55 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.6A
- DC Resistance (DCR)
- 150mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 36MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)