NRS6012T2R5NMGGV
- 型號描述:
2.5 μH Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 108mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.5UH 1.8A 108MOHM SMD
- 型號:
- NRS6012T2R5NMGGV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 2.5 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 1.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.1A
- DC Resistance (DCR)
- 108mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 45MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)