首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS6012T2R5NMGGV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS6012T2R5NMGGV
型號描述:
2.5 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 108mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.5UH 1.8A 108 MOHM
型號:
NRS6012T2R5NMGGV
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
2.5 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
1.8 A
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
108mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
45MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)