NRS5040T6R8MMGJV
- 型號描述:
6.8 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.4 A 63.7mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 2.4A 63.7 MOHM
- 型號:
- NRS5040T6R8MMGJV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1500
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 6.8 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.8A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 63.7mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 21MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)