NRS5040T4R7NMGKV
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 37.7mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7 MOHM
- 型號:
- NRS5040T4R7NMGKV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 3.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.3A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 37.7mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 28MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.161" (4.10mm)