首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS5040T4R7NMGKV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS5040T4R7NMGKV
型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 37.7mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7 MOHM
型號:
NRS5040T4R7NMGKV
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3.1 A
Current - Saturation (Isat)
3.3A
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
37.7mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
28MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)