NRS5024T2R2NMGJV
- 型號描述:
2.2 μH Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 34.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 3.1A 34.8 MOHM
- 型號:
- NRS5024T2R2NMGJV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 3.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 4.1A
- DC Resistance (DCR)
- 34.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 51MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.094" (2.40mm)