首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS5024T2R2NMGJV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS5024T2R2NMGJV
型號描述:
2.2 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 34.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 3.1A 34.8 MOHM
型號:
NRS5024T2R2NMGJV
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3.1 A
Current - Saturation (Isat)
4.1A
DC Resistance (DCR)
34.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
51MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)