首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NRS5010T6R8MMGFV
影像僅供參考,以產品規格為準
NRS5010T6R8MMGFV
型號描述:
6.8 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 222mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 1A 222 MOHM SMD
型號:
NRS5010T6R8MMGFV
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1 A
Current - Saturation (Isat)
1A
DC Resistance (DCR)
222mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
33MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)