NRS5010T6R8MMGF
- 型號描述:
6.8 μH Drum Core, Wirewound Inductor 1.21 A 222mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 1.21A 222 MOHM
- 型號:
- NRS5010T6R8MMGF
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 6.8 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.21 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1A
- DC Resistance (DCR)
- 222mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 33MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)