NRS4018T4R7MDGJV
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 84mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
- 型號:
- NRS4018T4R7MDGJV
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.7 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 84mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 35MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)