NRS4018T4R7MDGJ
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 84mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
- 型號:
- NRS4018T4R7MDGJ
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Shielding
- Shielded
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- DC Resistance (DCR)
- 84mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 35MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 2A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.7 A