NRS4018T2R2MDGJ
- 型號描述:
2.2 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 50.4mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 2.2A 50.4MOHM SM
- 型號:
- NRS4018T2R2MDGJ
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- DC Resistance (DCR)
- 50.4mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 60MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 3A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance
- 2.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.2 A