NRS4018T100MDGJ
- 型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 180mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 1.2A 180 MOHM SMD
- 型號:
- NRS4018T100MDGJ
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- DC Resistance (DCR)
- 180mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 25MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 1.3A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.2 A