NRS4012T100MDGJV
- 型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 204mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 1.1A 204 MOHM SMD
- 型號:
- NRS4012T100MDGJV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4500
倍增量:1
價格:
- Inductance
- 10 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 204mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 30MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)