NRS4012T100MDGJ
- 型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 204mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 1.1A 204 MOHM SMD
- 型號:
- NRS4012T100MDGJ
- Inductance
- 10 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 204mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 30MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)