SMCJ18CAHR7G
- 型號描述:
29.2V Clamp 53A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ18CAHR7G
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 53A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 18V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 29.2V
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)