SMAJ54AHR3G
- 型號描述:
87.1V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
- 型號:
- SMAJ54AHR3G
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 4.6A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 54V
- Supplier Device Package
- DO-214AC (SMA)
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 60V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 87.1V
- Power - Peak Pulse
- 400W