PCF0805R-68K1BT1
- 型號描述:
68.1 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Metal Film
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0805
- 型號:
- PCF0805R-68K1BT1
- 品牌:
- TT Electronics/Welwyn
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 68.1 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)