PCF0603R-499KBT1
型號描述:
499 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film
薄膜電阻器 - SMD 0603 499 kOhms .1% Tol.
型號:
PCF0603R-499KBT1
品牌:
Welwyn Components / TT Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
499 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)