PCF0603R-499KBT1
- 型號描述:
499 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/16W 0603
- 型號:
- PCF0603R-499KBT1
- 品牌:
- TT Electronics/Welwyn
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 499 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)