首頁 > TT Electronics/Welwyn代理商 > PCF0603R-100KBT1
影像僅供參考,以產品規格為準
PCF0603R-100KBT1
型號描述:
100 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0603
型號:
PCF0603R-100KBT1
品牌:
TT Electronics/Welwyn
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)